Wymiana paska w zegarku – jak zrobić to samemu

zegarek pasek wymiana

Maleńka, stalowa rurka, zwana teleskopem, w której znajduje się sprężynka, jest zaopatrzona w bolce, rozpychające sprężynkę. Trzeba jednak ten teleskop ściągnąć, i tutaj krok po kroku wyjaśniamy, jak to zrobić:

 1. Do wymiany paska w zegarku potrzebne jest albo narzędzie do wymiany paska albo mały, płaski śrubokręt. Aby wyjąć teleskop, należy włożyć narzędzie, które mamy pod ręką pomiędzy paskiem, a kopertą zegarka. Kopertą zegarka jest zewnętrzna obudowa, która chroni wewnętrzny mechanizm zegarka. To właśnie między kopertami znajduje się teleskop, który należy wyjąć.
 2. Gdy uda nam się odłączyć niechciany pasek od zegarka, wtedy wyjmujemy rurkę z górnej jej części. Jeśli istnieje potrzeba, można również taką rurkę wyczyścić. 
 3. Kiedy wyciągniemy już teleskop i odłączymy stary pasek, powtarzamy ten sam proces z drugiej strony obudowy zegarka i również delikatnie wyjmujemy stalową rurkę z drugiego paska. 
 4. Pasek, który chcemy połączyć z naszym ulubionym zegarkiem, możemy teraz przygotować do delikatnego połączenia z kopertą, często wykonaną z wyrafinowanych i pięknie wyglądających metali, które wyróżniają posiadacza spośród innych. 
 5. Zegarek może być elementem wizerunku wskazującym styl, gust i status materialny jego właściciela, dlatego wybór zawsze warto dobrze przemyśleć.
  Istnieje wiele rodzajów zegarków, które nosimy na różne okoliczności, a najlepszym zegarkiem dla zachowania najwyższych standardów elegancji są zegarki z cienkimi paskami oraz niewielką, wyrafinowaną tarczą. Taki format pozwala na lepsze dopasowanie do mankietów koszuli.
  Są również zegarki codzienne, które są czymś pośrednim między zegarkami eleganckimi, a specjalistycznymi. W tym przypadku pasek może być skórzany, lecz również metalowy, wyglądający jak bransoletka, w bardzo oryginalnym wydaniu. Specjalistyczne zegarki to takie, które doskonale sprawują się przy różnych profesjach, jak na przykład zegarek dla pływaka, będzie usprawniony w lepszą wodoodporność, możliwość do sprawdzania czasu w trakcie przebywania pod wodą – jak na przykład u nurków. 
 6. Gdy znajdziemy odpowiedni pasek, który zastąpi nasz stary, być może już lekko zniszczony, który utracił kolor i dawną elegancję; możemy taki pasek, połączyć ponownie wraz z zewnętrznym szkieletem zegarka.
  Do górnej części paska należy teraz włożyć teleskop, który ówcześnie wyciągnęliśmy. Warto zaopatrzyć się ponownie w narzędzie do wymiany paska lub cienki śrubokręt, który pozwoli nam na odpowiednie umiejscowienie metalowej rurki z powrotem do zewnętrznej obudowy zegarka. Gdy już delikatnie umiejscowimy jeden pasek, należy to samo uczynić z drugim. 
 7. Gdy nowe paski zostaną umieszczone w kopertach zegarka, należy wtedy lekko je pociągnąć, czy rzeczywiście paski nie zostaną w żaden sposób wyciągnięte.

Gotowe! 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Wpisy