Japońskie zegarki – przegląd najpopularniejszych marek

casio zegarek japoński

Japońskie firmy, produkujące zegarki, proponują wysoką jakość za przystępną cenę. Marki z długą tradycją, wypuszczające modele tworzone z pasją i dopracowane pod każdym kątem, cieszą się rosnącym zainteresowaniem również w czasach, w których tradycyjne zegarki na rękę zastępowane są nowymi rozwiązaniami technologicznymi.

Casio

Najbardziej znany i cieszący się renomą japoński producent zegarków, którego historia sięga 1946 roku. Wypuszczony na rynek pierwszy zegarek Casiotron w 1974 roku zdobył duże zainteresowanie i rozsławił markę stosującą zaawansowane technologicznie rozwiązania. Od tamtego momentu sława firmy Casio nie słabnie, a niemal każdy wypuszczany model zegarka jest rynkowym hitem. Obecnie najpopularniejsze serie to G-Shock i damski odpowiednik Baby-G, wstrząsoodporne zegarki polecane dla osób żyjących aktywnie, oraz Edifice z wbudowanym chronografem, czy możliwością połączenia się z telefonem za pomocą Bluetooth.

Seiko

Japońska firma produkująca zegarki założona w 1881 roku, gdy rzemiosło zegarmistrzowskie wyglądało zupełnie inaczej niż współcześnie. W 1913 roku Seiko wypuściło swój pierwszy zegarek na rękę, wychodząc na przód wzrastającemu zainteresowaniu zegarków kieszonkowych. Mimo wielu niepowodzeń takich jak zniszczenie fabryki przez trzęsienie ziemi firma nie zaprzestała pracy, aby wkrótce zostać oficjalnym dostawcą pomiaru czasu podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Marka skupia się na wprowadzaniu do swoich zegarków rozwiązań, które czyniłyby je odpornymi na warunki zewnętrzne, nie pozostając w tyle z najnowszymi technologiami.

Lorus

Założona w 1982 roku marka Lorus należy do cenionego, japońskiego koncernu Seiko. Oferuje różnorodne modele zegarków, które przy pomocy mechanizmu kwarcowego są dokładne i przystępne cenowo. Wśród produktów sygnowanych tą marką znaleźć model dla siebie może każdy, niezależnie od płci, wieku, stylu życia, czy preferencji co do wyglądu zegarka.

Citizen

Początki japońskiej firmy Citizen sięgają roku 1918, kiedy to powstał instytut Shokosha, zajmujący się sprzętem pomiarowym, w szczególności czasomierzami. Pierwszy wypuszczony na rynek zegarek w roku 1924 był tak dopracowanym modelem, że marka nie musiała od tego czasu zabiegać o klientów. Dziś Citizen słynie z luksusowych i bardzo dobrych jakościowo zegarków, które występują również w wersji zasilanej energią słoneczną. Seria ta nosi nazwę Eco-Drive i jest najbardziej popularnych linii zegarków naręcznych.

Orient

Korzenie marki Orient sięgają roku 1901, kiedy główny założyciel otworzył hurtownię zegarków w Tokio. Pod swoją nazwą firma zaczęła działać w roku 1950 i od tego czasu nieprzerwanie trwa tam produkcja na światową skalę. Wypuszczane modele mają być z założenia dostępne dla każdego, zarówno mechaniczne, kwarcowe, jak i zasilane energią słoneczną sprzedawane w przystępnych cenach i wielu wzorach. Marka Orient posiada w swojej kolekcji zegarki klasyczne, sportowe, oraz nowoczesne, a cały mechanizm czasomierza wytwarzany jest przez wyspecjalizowanych rzemieślników firmowych.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Wpisy